Demystifikácia Boha

Autor: Lenka Paterová | 18.1.2014 o 9:27 | Karma článku: 9,57 | Prečítané:  655x

Všemohúci, láskyplný, milujúci všetkých a všetko bez rozdielu. Taký je Boh, v ktorého verím. Poslednú dobu sa však stretávam s mnohými diferentnými názormi a chybnými interpretáciami toho, čo je Boh a čo znamená veriť v neho. Modernizácia Pána vytvorená „veriacimi“ nemá s Bohom, ktorý je Otcom, Synom a Duchom svätým nič spoločné. Boh, ktorý bol kedysi vzorom motivoval ľudí k dobrým skutkom, pripomínal desatoro Božích prikázaní a velebil všetko od najmenšieho kamienka v rieke po človeka dnes(ústami údajných veriacich) zastrašuje, vyhráža sa, odcudzuje a vytvára hranice spoločenstva veriacich.

Situácia na Slovensku sa stáva čoraz neúnosnejšou, najmä od prvej adventnej nedele, ktorá bola škandalizovaná pastierskym biskupským listom. V Biblii sa píše, že len Boh má právo súdiť, my, ktorí sme boli stvorení v hriechu takýmto právom nedisponujeme. Ale v pastierskom liste biskupi katolíckej cirkvi robia pravý opak, hanlivo označujú ľudí, ktorí sa rozhodli inak než stanovila cirkev, obviňujú ich a prisudzujú im vznik sodomského paškvilu. Prijatie rodovej rovnosti označujú za bohorúhanie voči Stvoriteľovi, pritom sami sa ho dopúšťajú, veď homosexualita nie je ničím cudzím ani v ríši zvierat, ktoré rovnako ako človeka stvoril Boh. Biskupská cirkev sa sama dopúšťa hriechov, pred ktorými varuje a kvôli tomu sa mi v úvahe o vzniku tohto problému nastoľujú tri otázky: považujú sa biskupi za niečo viac, za akéhosi nadčloveka alebo dokonca za Boha? Na základe čoho môžu súdiť ľudí, ktorí rovnako ako oni majú právo na lásku, rovnosť a dôstojnosť? Ak sme všetci Božím dielom a Boh nás vo všetkej svojej milosrdnosti miluje takých akí sme, tak ako je možné, že cirkev, ktorá vznikla na základe viery v Pána a jeho učenia sa nedokáže oddeliť od ideológie založenej na náboženskej, rasovej, národnostnej či rodovej nenávisti? Nesúdim, len konštatujem .... a pýtam sa prečo?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?