Demystifikácia Boha

Autor: Lenka Paterová | 18.1.2014 o 9:27 | Karma článku: 9,57 | Prečítané:  663x

Všemohúci, láskyplný, milujúci všetkých a všetko bez rozdielu. Taký je Boh, v ktorého verím. Poslednú dobu sa však stretávam s mnohými diferentnými názormi a chybnými interpretáciami toho, čo je Boh a čo znamená veriť v neho. Modernizácia Pána vytvorená „veriacimi“ nemá s Bohom, ktorý je Otcom, Synom a Duchom svätým nič spoločné. Boh, ktorý bol kedysi vzorom motivoval ľudí k dobrým skutkom, pripomínal desatoro Božích prikázaní a velebil všetko od najmenšieho kamienka v rieke po človeka dnes(ústami údajných veriacich) zastrašuje, vyhráža sa, odcudzuje a vytvára hranice spoločenstva veriacich.

Situácia na Slovensku sa stáva čoraz neúnosnejšou, najmä od prvej adventnej nedele, ktorá bola škandalizovaná pastierskym biskupským listom. V Biblii sa píše, že len Boh má právo súdiť, my, ktorí sme boli stvorení v hriechu takýmto právom nedisponujeme. Ale v pastierskom liste biskupi katolíckej cirkvi robia pravý opak, hanlivo označujú ľudí, ktorí sa rozhodli inak než stanovila cirkev, obviňujú ich a prisudzujú im vznik sodomského paškvilu. Prijatie rodovej rovnosti označujú za bohorúhanie voči Stvoriteľovi, pritom sami sa ho dopúšťajú, veď homosexualita nie je ničím cudzím ani v ríši zvierat, ktoré rovnako ako človeka stvoril Boh. Biskupská cirkev sa sama dopúšťa hriechov, pred ktorými varuje a kvôli tomu sa mi v úvahe o vzniku tohto problému nastoľujú tri otázky: považujú sa biskupi za niečo viac, za akéhosi nadčloveka alebo dokonca za Boha? Na základe čoho môžu súdiť ľudí, ktorí rovnako ako oni majú právo na lásku, rovnosť a dôstojnosť? Ak sme všetci Božím dielom a Boh nás vo všetkej svojej milosrdnosti miluje takých akí sme, tak ako je možné, že cirkev, ktorá vznikla na základe viery v Pána a jeho učenia sa nedokáže oddeliť od ideológie založenej na náboženskej, rasovej, národnostnej či rodovej nenávisti? Nesúdim, len konštatujem .... a pýtam sa prečo?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.

KULTÚRA

Sherlockovi klesla sledovanosť. Keby pohol mozgom, zistí aj prečo

Za nízkymi číslami môžu byť Rusi.


Už ste čítali?